pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 14 września 2021
  • wyświetleń: 671

Trwa Złoty Talizman w formie internetowej!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Pawłowice" podaj

Za nami:

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach zaprasza do udziału w X edycji Złotego Talizmanu. W tym roku przegląd odbywa się w formie online. Mogą wziąć w nim udział zespoły śpiewacze a capella oraz te występujące w towarzystwie instrumentu lub kapeli ludowej.

talizman


Przegląd trwa od 1 do 30 września. Zwycięzca X Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Ludowych "Złoty Talizman" zaproszony zostanie do udziału w koncercie z okazji Św. Cecylii 20 listopada. Dla szczególnie wyróżniającego się zespołu przyznawana jest nagroda specjalna - ZŁOTY TALIZMAN.

Celem przeglądu jest ochrona tradycji śpiewu ludowego z zachowaniem lokalnej gwary oraz autentycznego stroju, ich sposobu wykonania i dokumentacji, zapoznanie się z wartościami folkloru z różnych regionów Polski, popularyzacja dorobku artystycznego zespołów oraz ich repertuaru, a także przekazywanie tradycji różnych regionów Polski młodemu pokoleniu.

Warunkiem uczestnictwa w przeglądzie jest wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej wraz z linkiem do wykonywanych utworów na adres konkursy_gokpawlowice@o2.pl. Mail należy zatytułować "Złoty Talizman". Kartę zgłoszenia po dokładnym wypełnieniu, nagranie oraz listę uczestników należy przesłać w terminie 1-30 września 2021 r. W zgłoszeniu wymagane są: pieczątka i podpis dyrektora oraz numer konta bankowego placówki delegującej. Czas trwania występu do 10 min. Po wysłaniu karty zgłoszenia oraz nagrania uczestnicy dokonują wpłaty akredytacji w kwocie 20 zł na konto organizatora. Zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach nie biorą udziału w części konkursowej przeglądu.

Komisja Artystyczna oceniająca występy będzie brała pod uwagę następujące kryteria:
  • dobór repertuaru prezentującego ludową muzykę, śpiew, a także ludowe zwyczaje,
  • strój zgodny z tradycją regionu,
  • interpretacja i właściwy dla swojego regionu sposób wykonania,
  • czystość gwary - zachowanie prawidłowego instrumentarium kapel ludowych
  • zgodnego z prezentowanym regionem,
  • ogólny wyraz artystyczny.


Komisja przyzna nagrody pieniężne, statuetki oraz dyplomy w kategoriach:
  • zespoły śpiewacze a capella,
  • zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentu lub kapeli ludowej.


Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej: www.kultura.pawlowice.pl oraz fb Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach 20 października.

Regulamin i kata zgłoszeniowa do pobrania na stronie GOK-u:
www.kultura.pawlowice.pl/aktualnosci/artykul/news/x-ogolnopolski-przeglad-zespolow-ludowych-zloty-talizman/

Patronat nad przeglądem obejmuje Wójt Gminy Pawłowice.

ar / pless.pl, źródło: GOK Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Pawłowice" podaj