pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 20 września 2021
  • 22 września 2021
  • wyświetleń: 3952

[FOTO] Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego. Gościem Riedel

Pszczyńscy policjanci aktywnie włączyli się w promocję akcji Roadpol Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Mundurowi i strażacy Państwowej Straży Pożarnej we wtorek, 21 września prowadzili pokazy instruktażowe udzielania pierwszej pomocy. Była też możliwość wypróbowania alko- i narko-gogli. Sprawcy wykroczeń mogli się zmierzyć z ostrą przekąską. Działania wspierał obecny na miejscu Sebastian Riedel.

Alko- i narkogogle na parkingu - dni bezpieczeństwa ruchu - 21.09.2021 · fot. KPP Pszczyna


Roadpol Safety Days to przedsięwzięcie Policji Ruchu Drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Akcja przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego organizowane pod hasłem "Żyj i pozwól żyć innym".

W związku z tym na terenie parkingu przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie został zorganizowany punkt edukacji drogowej. Mundurowi i strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Pszczyny prowadzili pokazy instruktażowe udzielania pierwszej pomocy, a także była możliwość wypróbowania alko- i narko-gogli. Sprawcy wykroczeń mogli się zmierzyć z testem wiedzy na temat aktualnych przepisów drogowych lub z ostrą przekąską - papryczką chili, która miała symbolizować ostre, nieprzyjemne, często wyciskające łzy z oczu konsekwencje wypadków drogowych. Działania wzbudziły zainteresowanie pieszych, a także kierujących. Dzieci otrzymały odblaski, aby świecić przykładem od najmłodszych lat.

Wsparcia i pomocy udzielili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

Działania wspierał także Sebastian Riedel - muzyk i miłośnik jazdy na motocyklu. Zobaczcie film, w którym apeluje do podobnych sobie pasjonatów o bezpieczną jazdę:

Loading...

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.