pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Gorące tematy

  • 14 września 2021
  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 15537

Właściciel sklepu znów prowokuje. Teraz w temacie parasolek

Pamiętacie, jak przed Bożym Narodzeniem pojawiła się informacja, jakoby mieszkańcy Pszczyny wyszli z inicjatywą przemianowania ulicy Piastowskiej na... Aleję Jarosława Kaczyńskiego? Ogłoszenie w tej sprawie zawisło wówczas w witrynie jednego ze sklepów przy tej ulicy. W mediach społecznościowych zawrzało. Teraz właściciel sklepu znów prowokuje. Tym razem poruszył temat parasolek nad ulicą Bankową, które jeden z radnych miejskich nazwał "inscenizacją tęczowej flagi".

foto-michał, parasolki, tęcza
Satyryczny plakat pojawił się w witrynie sklepu przy ul. Piastowskiej · fot. Andrzej Grynpeter


Przed kilkoma dniami w witrynie sklepu Foto-Michał pojawił się satyryczny plakat. To nawiązanie do sprawy, o której słyszał już niemal każdy w Pszczynie i poza nią. Przypomnijmy: na sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Pszczynie radny Rafał Wróbel wywołał temat kolorowych parasolek, które w czerwcu zawisły nad ulicą Bankową. Aranżacja już wtedy cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów. Radny Prawa i Sprawiedliwości zapytał burmistrza Pszczyny o koszty związane z tą inwestycją i nazwał ją "inscenizacją tęczowej flagi pod przykrywką kolorowych parasolek". Później, w rozmowie z naszym portalem przyznał, że widział podobną aranżację zagranicą, gdzie przedstawiała ona właśnie tęczową flagę LGBT.

O sytuacji, która poruszyła Polskę, pisaliśmy w artykułach:
"Na sesji radny pytał o koszty inscenizacji tęczowej flagi"
[WIDEO] "Skandal" pod parasolką. O Pszczynie mówi cała Polska!

Teraz w witrynie sklepowej na ul. Piastowskiej pojawił się plakat informujący o rzekomej inicjatywie oddolnej, w której mieszkańcy zapraszają burmistrza wraz z Radą Miejską do zorganizowania "zgromadzenia nadzwyczajnego, na którym zostaną wdrożone następujące postulaty:

1. Usunięcie kolorowych parasolek z ulicy Bankowej w Pszczynie,
2. Zakaz sprzedaży kolorowych kredek na terenie miasta Pszczyna dla przedszkoli i szkół podstawowych,
3. Zlikwidowanie wszystkich pryzmatów, które rozszczepiają światło,
4. Zakazanie Panu Bogu malowania tęczy po burzy".

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.