pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 21 września 2021
  • 22 września 2021
  • wyświetleń: 449

Dzień bez samochodu w MZK Jastrzębie-Zdrój

Za nami:

Samochód nie jest jedynym możliwym środkiem transportu w miastach. Często wygodniej, a przede wszystkim zdrowiej wybrać autobus komunikacji miejskiej czy wsiąść na rowerem. Szczególnie 22 września, na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

MZK Jastrzębie-Zdrój, autobus
MZK Jastrzębie-Zdrój · fot. MZK Jastrzębie-Zdrój


Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju po raz kolejny proponuje użytkownikom samochodów bezpłatną komunikację miejską. Wszystko za sprawą obchodzonego w Polsce od 2002 roku Europejskiego Dnia bez Samochodu. W tym roku dzień ten przypada w środę 22 września. Bez biletu może podróżować osoba posiadająca przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamości. Co ważne, kierowcy mogą podróżować za darmo cały dzień, wszystkimi liniami MZK, a więc na terenie kilkunastu gmin regionu.

Międzynarodowy Dzień bez Samochodu jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Organizacje ekologiczne, samorządy, przedsiębiorstwa komunikacji publicznej oraz miłośnicy rowerów zachęcają, by w tym dniu zostawić samochód przed domem i skorzystać z alternatywnych metod transportu - właśnie rowerów albo miejskich autobusów.

dzień bez samochodu

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.