pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najnowsze

  • 21 września 2021
  • wyświetleń: 611

Wsparcie w wymianie starych pieców w gminie Kobiór

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Wydłużono termin, w którym można realizować wymianę kotła z dofinansowaniem gminy. Teraz można składać wnioski z terminem wykonania do 20 listopada 2023 roku. Można się także ubiegać o dofinansowanie z rządowego programu Czyste Powietrze, który umożliwia także m.in. termomodernizację budynków czy wymianę okien.

piec, kocioł węglowy
Wsparcie w wymianie starych pieców w gminie Kobiór · fot. bielsko.info


Na sierpniowej sesji Rady Gminy Kobiór radni podjęli uchwałę o zmianie regulaminu dofinansowania do wymiany starych kotłów węglowych na ekologiczne. Podstawowa zmiana dotyczy terminu obowiązywania, gdyż został on wydłużony aż do 2023 r., w związku z czym można składać wnioski w trybie ciągłym, z terminem wykonania do 20 listopada 2023 r. W przypadku zamiaru otrzymania zwrotu w danym roku należy wykonać inwestycję i złożyć wniosek najpóźniej do 20 listopada.

Równocześnie można się ubiegać o dofinansowanie z ogólnopolskiego programu Czyste powietrze, gdzie jest możliwość wskazania poza wymianą kotłów, również termomodernizacji budynku, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, oraz instalacji grzejników dla potrzeb c.o..

Dodatkowo należy uwzględnić zobowiązanie wynikające z "uchwały antysmogowej" Województwa Śląskiego, która zakłada wymianę kotłów sukcesywnie od najstarszych, jednak nie później niż do 2027r. Kotły zamontowane w 2006 r. lub wcześniej oraz kotły nie posiadające tabliczki znamionowej, muszą być wymienione do końca 2021 roku.

Gmina zachęca do termomodernizacji budynków i wymiany kotłów dla wspólnego celu jakim jest poprawa jakości powietrza w Gminie.

Szczegółowych informacji udziela Urząd. Na stronie internetowej znajdą Państwo wnioski do pobrania:
www.kobior.pl/zmiana-w-dofinansowaniu-gminy-kobior-do-wymiany-starych-kotlow

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj