pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2021
  • 16 września 2021
  • wyświetleń: 6182

Inhalatorium z eko-zakątkiem w Zdroju? Trwa głosowanie!

Zgłoszony przez Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój projekt pn. "Inhalatorium z Eko-zakątkiem w Goczałkowicach-Zdroju" został zakwalifikowany do etapu głosowania w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Głosowanie mieszkańców trwa w dniach 1-19 września.

[WIZUALIZACJA] Takie inhalatorium może powstać w Uzdrowisku · fot. Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój


W ramach zadania zagospodarowany ma zostać teren pomiędzy ul. Borowinową a Uzdrowiskową. Planuje się tam budowę hybrydowej tężni solankowej (inhalatorium oraz tężnia), wiaty samochodowej wyposażonej w stanowiska ładowania samochodów elektrycznych, rowerów i hulajnóg, zasilanej instalacją fotowoltaiczną.

Projekt zakłada także powstanie ścieżek ekologicznych, zbiornika wody deszczowej, poletek doświadczalnych, mających na celu weryfikację możliwości wykorzystania borowiny pozabiegowej w ramach obiegu zamkniętego, domków dla jeży i hoteli dla owadów, budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy, poidełek i innych elementów przyjaznych rodzimej faunie, a także "żywego" ogrodzenia studni głębinowej.Planowana wartość tego zadania to prawie 1,2 mln zł. To od mieszkańców województwa śląskiego zależy, czy uda się je zrealizować. W dniach 1-19 września na stronie www.bo.slaskie.pl odbędzie się głosowanie w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Łącznie do rozdysponowania jest 10 mln zł.

Głosowanie odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej bo.slaskie.pl/ w terminie 1-19 września 2021.

mbo, głosowanie

ab / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.