pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2021
  • 24 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 9609

[ZDJĘCIA] Egzotyki z 6 kontynentów w ogrodzie goczałkowiczanki

Nasz czytelnik, pan Dawid przesłał nam fotografie egzotycznych roślin, które jego mama hoduje w ogrodzie w Goczałkowicach. Okazuje się, że mogą one z powodzeniem rosnąć w naszym klimacie. To palmy, bananowce, gunnery i wiele innych roślin z każdego kontynentu oprócz Antarktydy... Zobaczcie zdjęcia niezwykłych roślin!

Egzotyki z 6 kontynentów w ogrodzie goczałkowiczanki · fot. Dawid


- Ogrodem zajmuje się moja mama, która mieszka w Goczałkowicach i jest to jej wielka pasja. Egzotyczne rośliny są coraz bardziej popularne w Polsce. Może kogoś zainspirujemy do tworzenia innych ogrodów niż znaliśmy do tej pory? - napisał pan Dawid.

- Pomysł na rośliny egzotyczne zrodził się w głowie podczas wyjazdów za granicę. Zaczęło się następnie szperanie po internecie, czy u nas poradziły by sobie takie gatunki i okazało się, że z małą pomocą tak - relacjonuje czytelnik.

- Pierwsza roślina [i]Gunera Tinctoria sprowadzona została 5 lat temu z Anglii, choć tak naprawdę występuje ona naturalnie w Chile. Kolejne rośliny, które trafiają do ogrodu są pozyskiwane od kolekcjonerów - na przykład Gunnera Manicata która naturalnie występuje w Brazylii, a w Polsce rośnie obok palmiarni w Gliwicach. Reszta roślin takich jak palmy, juki, banany, alocasie i wiele innych można kupić u hodowców, lub sprowadzić z zagranicy[/i] - opowiada.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.