pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2021
  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 5822

Kolejne odwołanie od wyniku przetargu na nową siedzibę PCKulu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Konsorcjum firm PBO Śląsk - Wodpol złożyło kolejne odwołanie od wyniku przetargu na budowę Sali Widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Wcześniej te same firmy oprotestowały wybór najtańszej oferty spółki NDI z Sopotu.

PCKul, dom kultury, Dariusz Skrobol
Burmistrz Dariusz Skrobol prezentuje koncepcję nowego obiektu dla Pszczyńskiego Centrum Kultury. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Przypominamy, że zgodnie z orzeczeniem Krajowej Izby Odwoławczej, Urząd Miejski w Pszczynie ponownie dokonał wyboru ofert. Na początku września najlepiej oceniono propozycję spółki Budimex. Firma z Warszawy wyceniła realizację na kwotę 40,5 mln zł.

Do podpisania umowy z wykonawcą nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury miało dojść 14 września. Tymczasem dzień wcześniej, w poniedziałek 13 września, konsorcjum firm PBO Śląsk - Wodpol po raz kolejny złożyło odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Ostrzegawczej.

Koncepcja nowej siedziby PCKulu
Koncepcja nowej siedziby PCKulu · fot. UM Pszczyna


Tym razem firmy z Sosnowca i Żywca dopatrzyły się "nieprawidłowego dokonania czynności wyboru oferty najkorzystniejszej" oraz "nieprawidłowej realizacji czynności udostępniania dokumentacji z postępowania".

- Ponadto po raz kolejny - w dodatku w sposób niezgodny z zawartym nakazem w wyroku KIO1923/21 zrealizowano czynności udostępnienia dokumentacji z postępowania - zatem wskazujemy na wadliwość tych czynności z naruszeniem po raz kolejny zasady przejrzystości oraz art. 74 ust.1 i 2 PZP. - czytamy w odwołaniu, które konsorcjum firm WODPOL - PBO Śląsk wniosło do prezesa KIO w dniu 13 września.

Sprawę znów zbada Krajowa Izba Odwoławcza. Orzeczenie powinniśmy poznać na przełomie września i października 2021 r.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul - nowa siedziba

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj